На головну   -   Редакція   -   Авторам   -   Архів номерів   -   Контакти   -   Індексація журналу UA   EN


Останній випуск

№ 3 (112), 2024


Підтримка

Видання журналу частково підтримується грантом
Американського національного інституту здоров'я
Міжнародного центру Фогаті
та Іллінойським університетом у Чикаго

Журнал

ISSN 2077-7477 (Print)
ISSN 2077-7485 (Online)

Науковий журнал з проблем медичної екології, гігієни, охорони здоров'я та екологічної безпеки

Засновник:
Державна установа "Інститут громадського здоров'я ім. О.М.Марзєєва Національної академії медичних наук України"

Періодичність виходу:
чотири рази на рік

Довкілля та здоров'яISSN: 2077-7477 eISSN: 2077-7485
Номер: 4 (80)   -   2016   -   Сторінки: 52-55
Класифікація ризиків перинатального періоду життя новонароджених
Коваленко О.С.1, Лепьохіна Г.С.2, Азархов О.Ю.3, Злепко С.М.4
1 Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем НАН і МОН України, м. Київ
2 Скадовська центральна районна лікарня
3 Приазовський державний технічний університет
4 Вінницький національний технічний університет

УДК: 613.952 : 004.9

РЕФЕРАТ:
Мета роботи. Розробити класифікацію ризиків, які супроводжують матір і дитину в перинатальному періоді життя.

Матеріали і методи: вагітні, новонароджені і діти до 1 року життя без будь-якої патології. Новонароджені і діти до 1 року життя з ураженнями центральної нервової системи, що проявляються в порушенні рухових функцій дитини. Методи функціональної діагностики, прогнозування стану організму, математичної статистики.

Результати. Запропонована класифікація підтверджує необхідність комплексного взаємодії медичного персоналу перинатальних центрів і неопатологов для своєчасного виявлення факторів перинатальних ризиків вагітності та ризиків новонароджених з одночасним визначенням причин, які їх зумовили. Саме такий підхід свідчить про необхідність забезпечення сучасними медичними інформаційними системами і апаратурою зазначених центрів і клінік. Обов'язковим елементом таких систем повинні бути підсистеми підтримки прийняття рішень, які на порядок підвищують точність і достовірність діагностики та ефективність обраної тактики лікування.
Новим перспективним напрямком зниження перинатальної патології, реальною можливістю оптимізації формування особистості дитини, кращого психоемоційного розвитку, зниження інвалідності з дитинства є перинатальна реабілітація плода та новонародженого. Звичний для лікарів термін "реабілітація" стосується ситуацій, коли дійсно потрібне відновлення втрачених функцій. У той же час, коли мова йде про розвиток плода та новонародженого, необхідно створити всі умови для забезпечення фізіологічного розвитку, тобто перинатальну реабілітацію.

Висновки. Для медичних установ це означає оперативне надходження даних до лікаря, завдяки чому він отримує можливість своєчасного виявлення і корекції ризиків, що виникають у перинатальному періоді і становлять загрозу життю дитини і матері.

КЛЮЧОВІ СЛОВА:
перинатальні ризики, класифікація, немовлята, охорона здоров'я, медична інформаційна система, профілактика, моніторинг, класифікаційна ознака
ЛІТЕРАТУРА:
1. Перинатальные поражения центральной нервной системы // Информационная медицинская сеть НЕВРОНЕТ [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.neuronet.ru/org/dknp/pep.html.
2. Факторы риска акушерской и перинатальной патологии [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.ginekolog.my1.ru/publ/akusherstvo/akusherskie_patologii/faktory_riska_akusherskoj_i_perinatalnoj_patologii/21-1-0-182
3. Microsoft: Ваше здоровье – наша забота. Усовершенствование здравоохранения с помощью новейших информационных технологий. Ч.1. // Клиническая информатика и телемедицина. – 2005. - № 1. – С. 1-13.
4. Перинатальная психология плода и новорожденного [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.detskydoctor.ru/doc/materialy-i-dokumenty-po-gv/perinatalnaya-psihologiya-ploda-i-novorozhdennogo
Розроблено: ІГЗ НАМНУ © Довкілля та здоров'я, 2006-2024. Усі права захищені.
Використання текстових та графічних матеріалів сайту дозволяється лише з письмового дозволу редакції.